Kilmės taisyklės ir Suderintoji Sistema
Pixabay stock
- Topic: klasifikavimas kilmė
- Market: LT - Lietuva
Pixabay stock
OR
Continue reading this article
Sign up and enjoy free access to an article of your choice!
Naujausias Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (ESTT) sprendimas Harley-Davidson Europe Ltd, Neovia Logistics Services International NV prieš Europos Komisiją byloje turi reikšmingą poveikį tarptautinei … prekybai ir ES muitų teisei. Pagrindinis ginčo klausimas buvo Deleguotojo reglamento 2015/2446 33 straipsnio taikymas, kuris reglamentuoja ekonominį pagrįstumą keičiant prekių kilmę dėl prekybos politikos priemonių. Šiame straipsnyje byla nagrinėjama iš dviejų pagrindinių perspektyvų: generalinio advokato nuomonės, kuris siūlė panaikinti Bendrojo Teismo sprendimą, ir galutinio ESTT sprendimo, kuriuo galiausiai buvo patvirtinta Komisijos pozicija.
Jonas Sakalauskas
Naujausias Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (ESTT) sprendimas Harley-Davidson Europe Ltd, Neovia Logistics Services International NV prieš Europos Komisiją byloje turi reikšmingą poveikį tarptautinei prekybai ir ES muitų teisei. Pagrindinis ginčo klausimas buvo Deleguotojo reglamento 2015/2446 33 straipsnio taikymas, kuris reglamentuoja ekonominį pagrįstumą keičiant prekių kilmę dėl prekybos politikos priemonių. Šiame straipsnyje byla nagrinėjama iš dviejų pagrindinių perspektyvų: generalinio advokato nuomonės, kuris siūlė panaikinti Bendrojo Teismo sprendimą, ir galutinio ESTT sprendimo, kuriuo galiausiai buvo patvirtinta Komisijos pozicija.
Jonas Sakalauskas
Aktualioje Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (ESTT) nagrinėtoje byloje buvo keliamas klausimas dėl elektrinės keturratės transporto priemonės, skirtos senjorams, važiuojančios iki 16 km/val. … greičiu, klasifikavimo. Spręsta dėl klasifikavimo kaip "kitos transporto priemonės panašios į golfo automobiliukus" ir "vežimėliai/ kitos transporto priemonės skirtos neįgaliesiems", atitinkamai muitas 10% arba 0%. Apžvelkime pagrindinius akcentus, nulemiančius tokios prekės klasifikavimą.
Ingrida Sakalienė
Aktualioje Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (ESTT) nagrinėtoje byloje buvo keliamas klausimas dėl elektrinės keturratės transporto priemonės, skirtos senjorams, važiuojančios iki 16 km/val. greičiu, klasifikavimo. Spręsta dėl klasifikavimo kaip "kitos transporto priemonės panašios į golfo automobiliukus" ir "vežimėliai/ kitos transporto priemonės skirtos neįgaliesiems", atitinkamai muitas 10% arba 0%. Apžvelkime pagrindinius akcentus, nulemiančius tokios prekės klasifikavimą.
Ingrida Sakalienė
Visos Europos ir Viduržemio jūros regiono (angl. Pan-European-Mediterranean (PEM)) zona buvo sukurta 2005 m. Jos tikslas buvo sukurti ES ir jos kaimyninių šalių prekių kilmės kumuliacijos zoną, … tokiu būdu skatinant regiono vidaus integraciją per prekybą ir bendradarbiavimą. Pagal PEM konvenciją leidžiama kumuliuoti skirtingų zonos šalių prekių kilmę. Kilmės kumuliacija yra vienas iš būdų, leidžiančių lanksčiau naudoti žaliavas ir pusgaminius gamybos procese. Ji leidžia prekybos susitarimo nariui naudoti kitų narių kilmės produktus.
Visos Europos ir Viduržemio jūros regiono (angl. Pan-European-Mediterranean (PEM)) zona buvo sukurta 2005 m. Jos tikslas buvo sukurti ES ir jos kaimyninių šalių prekių kilmės kumuliacijos zoną, tokiu būdu skatinant regiono vidaus integraciją per prekybą ir bendradarbiavimą. Pagal PEM konvenciją leidžiama kumuliuoti skirtingų zonos šalių prekių kilmę. Kilmės kumuliacija yra vienas iš būdų, leidžiančių lanksčiau naudoti žaliavas ir pusgaminius gamybos procese. Ji leidžia prekybos susitarimo nariui naudoti kitų narių kilmės produktus.
Prekių kilmė tampa vis svarbesne tema prekybos karų tarp šalių kontekste, kai įvedami nauji muitų tarifai. Todėl ypatingą dėmesį kilmės reikalavimų atitikčiai turėtų skirti visi verslai, besinaudojantys … lengvatiniais tarifais arba nustatantys prekių kilmę antidempingo ar kompensacinių muitų nemokėjimo tikslais. Naujausia, neskundžiama Lietuvos teismų nutartis atskleidžia kai kurias priežastis, dėl kurių muitinė gali nepripažinti kilmės įrodymų.
Irina Duleva
Prekių kilmė tampa vis svarbesne tema prekybos karų tarp šalių kontekste, kai įvedami nauji muitų tarifai. Todėl ypatingą dėmesį kilmės reikalavimų atitikčiai turėtų skirti visi verslai, besinaudojantys lengvatiniais tarifais arba nustatantys prekių kilmę antidempingo ar kompensacinių muitų nemokėjimo tikslais. Naujausia, neskundžiama Lietuvos teismų nutartis atskleidžia kai kurias priežastis, dėl kurių muitinė gali nepripažinti kilmės įrodymų.
Irina Duleva
Redakcijos žodis. Straipsnyje autorius apžvelgia Izraelio teismų praktiką, atkreipdamas dėmesį į įdomų faktą, kad teismai, aiškindami prekių tarifinį klasifikavimą ir atleidimą nuo mokesčių, … remiasi nerašytu „teisės akto tikslo“ kriterijumi. Pavyzdžiui, teisės akto tikslas gali būti skatinti visuomenę sportuoti, todėl, teismo nuomone, gali būti tinkama šį tikslą atitinkančias prekes klasifikuoti tokiu kodu, kad jos būtų atleistos nuo tam tikrų mokesčių. Autorius taip pat iškelia klausimą, ar muitinės tarpininkai, kaip profesionalai, savo darbe turėtų taikyti šį nestandartinį kriterijų.
Omer Wagner
Redakcijos žodis. Straipsnyje autorius apžvelgia Izraelio teismų praktiką, atkreipdamas dėmesį į įdomų faktą, kad teismai, aiškindami prekių tarifinį klasifikavimą ir atleidimą nuo mokesčių, remiasi nerašytu „teisės akto tikslo“ kriterijumi. Pavyzdžiui, teisės akto tikslas gali būti skatinti visuomenę sportuoti, todėl, teismo nuomone, gali būti tinkama šį tikslą atitinkančias prekes klasifikuoti tokiu kodu, kad jos būtų atleistos nuo tam tikrų mokesčių. Autorius taip pat iškelia klausimą, ar muitinės tarpininkai, kaip profesionalai, savo darbe turėtų taikyti šį nestandartinį kriterijų.
Omer Wagner
* Mandatory fields
By signing up you agree to the Terms of Use and Privacy Policy
or Sign up
Already have an account? Login here
Already have an account? Login here
or Sign up
Comments ()
To post a comment you need to